poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Zmiany w rozdaniu!!! Ważne!!!

Witajcie

Kochane, przeczytałam na blogu u Szmaragdowego Oczka że nastąpiły zmiany przepisów dotyczących rozdań. Tutaj znajdziecie tekst : 
http://www.trudnyklient.pl/2013/10/15/jak-robic-legalne-konkursy-w-internecie-%E2%80%93-poradnik-trudnyklient-pl/

Dlatego proszę o osoby które już się zgłosiły do mojego rozdania( teraz już konkursu) by uzupełniły swoje zgłoszenie i dodały krótką odpowiedz na pytanie:

Jaki jest Twój ulubiony kosmetyk do włosów? Krótko uzasadnij.

Nie musicie pisać wierszyków czy opowiadań. Podajcie kosmetyk i w jednym zdaniu uzasadnijcie.

Osoby które nie odpowiedzą na pytanie niestety nie będą brane pod uwagę.

Mimo tych drobnych komplikacji zachęcam do brania udziału w rozdaniu i uzupełniania swoich zgłoszeń:)

Pozdrawiam

13 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze zrobiłaś :) Widzę, że chyba nie wszystkie blogerki wiedzą o tym, bo nawet rozdania w których biorę sama udział są to najzwyklejsze losowania. Miło byłoby gdyby informacja była upubliczniana wszędzie gdzie się da by uświadomić również innych ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm, a jeśli w regulaminie zaznaczy się, że rozdanie nie podlega ustawie o grach hazardowych?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodam, że to nie jest zmiana. Sama się złapałam na tym, że tego słowa użyłam - nawet nie wiem dlaczego. Teraz nie potrzebnie inne blogerki zaznaczają, że jest to zmiana a jak się okazuje te prawo obowiązuje od X lat. Ciężko jest dowiedzieć się jak to ma się do blogów i typowych rozdań jakie znamy. Nie mam również pojęcia czy zaznaczenie, że rozdanie nie podlega ustawie o grach hazardowych coś pomoże. W sumie nie wiadomo kto o tym decyduje i czy my w ogóle mamy do tego prawo by w tej kwestii coś decydować. Temat jest szeroki jak rzeka i wychodzi na to, że każdy co innego myśli a tym bardziej pisze na ten temat. Informację o zakazanych losowaniach na blogach mam od Siouxie and the City, z jej fp. Fragment jej postu: "Smutne jest to, że skoro NIE WOLNO robić na blogach konkursów z losowaniem (tak tak, nie wolno - bo grożą za to bardzo wysokie kary od Urzędu Celnego, który ma całą listę takich delikwentek i konsekwentnie, z czasem się do nich dobiera) to kiedy trzeba odpowiedzieć na PROSTE pytanie konkursowe - nikt już się nie zgłasza...".
  Moim zdaniem lepiej jest dmuchać na zimne niż potem płacić kilka tysięcy złotych za rozdanie warte 50...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie najlepiej dać jakieś proste pytanie, lepiej jak się zgłosi mniej osób, niż później organizatorka konkursu ma płacić jakaś karę.

   Usuń
  2. O to nie wiedziałam, że tak jest.

   Usuń
 4. Tak sadzilam,ze to sie zakonczy ..;)

  OdpowiedzUsuń
 5. ale słuchajcie ..o konkursach jest tam napisane tak : "Ogólne przepisy o działalności gospodarczej nie określają definicji konkursu. Jednakże wskazać należy, że w powszechnym rozumieniu konkurs definiowany jest jako publiczne przyrzeczenie nagrody za wykonanie oznaczonej czynności w określonym terminie" czyli nie jest konieczne pytanie, bo gdy robimy konkurs (rozdanie) na blogu to też jest ta sama sytuacja że dane osoby w określonym terminie mają wykonać dane czynności - np. dodać bloga do obserwowanych , polubić fb itd. to nie jest tak że tylko się zgłaszają i nagroda jest od tak losowana, tylko robiony jest konkurs i jeśli ktoś wykona dane czynności to ma szansę wygrać, jeśli nie to nie jest brany pod uwagę. Co dla mnie oznacza że jest to konkurs a nie tylko loteria. Czy się mylę? Trochę dziwne że wszystkie te ustawy pisane są w taki sposób że tak na prawdę nie do końca wiadomo o co chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. http://fashion-beautynails.blogspot.com/2015/04/22-rozdanie-do-30-czerwca-2015-r.html Serdecznie zapraszamy na rozdanie! :*

  OdpowiedzUsuń
 7. no niestety. zawsze pod górkę :(

  400 obserwator ! : P

  OdpowiedzUsuń